Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır?

Outlook Hotmail hesabını silme kapatma

Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma Nasıl Yapılır? Teknolojinin gelişmesi her bireyde farklı alışkanlıklara ve yeniliklere yol açtı. Kişiler birçok işlen için mail hesabı kullanmak zorunda kaldı. Zaman içinde şifreleri unutulan Outlook Hotmail hesabını silme kapatma işlemleri içinse birilerinden yardım arar oldu. Değişen ve gelişen teknolojiye hepimiz aynı hızda adapte olamıyoruz. Doğal olarak Outlook Hotmail hesabını silme kapatma işlemleri için kılavuz aramamız da kaçınılmaz oluyor. Bizler, siz değerleri okuyucularımız için ayrıntılı talimatlar içeren bir kılavuz yazısı kaleme aldık.

Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda biraz bahsettiğimiz gibi teknolojinin ilerleyişi ile farklı cihazların ve bu cihazlara bağlı hesapların sahibi olduk. Zamanla sahibi olduğumuz hesaplar ve cihazlar o kadar çoğaldı ki aralarından bazılarını silmek, satmak durumdan kaldık. Bazen de cihazların çalışması için gerekli ekipmanı kaybettik ya da hesaplarımızın şifrelerini unuttuk.

Cihaz Satışından Kaynaklı Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma

Zaman içerisinde var olan cihazlarımızdan eski performansını veya konforunu sağlamadığı, yeni teknolojik gelişimleri karşılamadığı, bozulduğu ya da tamamen o cihazdan sıkılıp yenisine sahip olmak istediğimiz için o cihazı satabilir, takas edebilir ya da atabiliriz. Bu tarz satış ya da elden çıkarma durumlarında cihazın ekonomik değerinden başka detaylara da dikkat etmemiz gerekir.

Cihazı kullandığımız süre içerisinde o cihazda birçok işlem yapar ve birçok kişisel bilgilerimizi depolarız. Piyasadaki cihazların neredeyse tamamı bu bilgileri kullanıcının daha sonra işine yarayacağı fikri ile kayıt edip, arşivlemektedir. Doğal olarak biz bu arşivi silmez isek, bilgilerimizi ve arşivimizi olduğu gibi sattığımız kişiye teslim etmiş oluruz.

Bazen bu tarz satışlarda kişiler elektronik posta adreslerinden çıkış yapmayı unutabiliyorlar. Bu maillerde çoğu zaman kişisel ya da resmi evraklar, fotoğraflar, belgeler, dosyalar ve banka bilgileri dahi depolanabiliyor. Kişisel bir cihaz olduğu için neredeyse hiçbir zaman mail adreslerimizden ya da diğer kişisel uygulamalardan çıkış yapmıyoruz. Bu durum bir süre sonra alışkanlık haline dönüşüyor. İşte bu alışkanlığı satış esnasında bırakmaz isek Outlook Hotmail hesabını silme kapatma işlemleri için oldukça hızlı davranmamız gerekir.

Şifre Unutma Durumlarında Ne Yapılmalı?

Elektronik posta adreslerinizin şifresini zaman zaman unutmanız mümkündür. Gün içinde birçok cihaza, uygulamaya ve hatta işyerlerimize ve evlerimize bile şifre ile giriyoruz. Aynı zamanda bu şifrelerin çoğu belli periyotlar ile değişebiliyor. Doğal olarak şifreler bir süre sonra ya karışıyor ya  da tamamen unutulabiliyor.

Bazen ise bilgisayar korsanları tarafından elektronik posta adreslerimiz ya da e mail adreslerimiz ile bağlantılı başkaca hesaplarımız çalınmaya çalışılıyor. Bu durumlarda da şifreyi değiştirmek güncel bir sorun haline geliyor.

Eğer ki şifrenizi hiçbir şekilde hatırlamıyor ve elektronik posta hesabınıza hiçbir şekilde erişim sağlayamıyorsanız bu işlemlere başlamalısınız.

Hesabın çalınması ya da çok eski olduğu için kapatılması durumda Outlook’a başvurup 60 gün içinde hesabınızın kapatılmasını bekleyebilirsiniz. Eğer şifrenizi hatırlıyor ve yine de kapatmak istiyorsanız aşağıdaki yönergelere uymanız gerekecektir.

Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma İşlemlerinin Detaylı Anlatımı

İlk önce Outlook.com sitesinden ya da telefon üzerinden giriş yapacaksanız cihazınızda yüklü bulunan uygulamadan hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bu giriş işleminin ardından profil kısmınıza ulaşın ve hesap kapama butonuna tıklayın. Eğer butonu bulmakta güçlük çekerseniz Microsoft arama kısmına yazdığınızda direkt çıkacaktır.

Hesap kapama işlemlerine başlamadan önce bu işlemi yapan kişinin siz yani hesabın gerçek sahibi olduğunu teyit etmek için Microsoft bazı güvenlik önlemleri alacaktır. Daha önce güvenlik için ne gibi bir önlem aldıysanız Microsoft o şekilde sizden gerekli bilgileri talep edecektir. Hesabın size ait olduğunu doğruladıktan sonra Microsoft hesabı silmeden önce gerekli verileri silmeniz ya da yönlendirmeniz için bazı yollar gösterecektir.

Bu işlemleri de tamamladığınızda hangi sebep ile Hotmail ya da Outlook hesabınızı silmek istediğinizi öğrenmek için bazı sorular soracaktır. Bu sorulara cevap verdikten sonra hesabı sil butonuna fare yardımı ile tıklayın.

Bu işlemlerin akabinde hesabınız silinir. Fakat Microsoft yine de olası bir yanlışlıkla silinme durumuna ya da pişman olup hizmet almaya devam etme kararına karşı aynı hesabı 60 gün boyunca askıya alır. Kullanıcı 60 gün boyunca hesabını geri almaz ise tamamen silinir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap