Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme Nasıl Yapılır?

Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme

Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme Nasıl Yapılır? Outlook günümüzde en çok tercih edilen elektronik posta adresi sağlayıcısıdır. Tercih yoğunluğu sebebiyle kişilerin beklentileri de artmaktadır. Outlook kullanıcılarının bir kısmı gönderdikleri mailleri kişiselleştirerek imzalarına bazı eklemeler yapmak istiyorlar. Bu gibi istekler genelde kurumsal mail adresi sahiplerinden geliyor. Fakat birçok kullanıcı Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme için bir kılavuza ihtiyaç duyuyor. Bu yazımızda sizler için bu kılavuzluk görevini üstlenerek yapmanız gerekenleri tüm ayrıntıları ile anlatacağız.

Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme ve Kurumsal Faydaları

Günümüz koşullarında hemen her şirket kendisini kurumsallaştırmaya çalışmaktadır. Kurumsal olmasa bile müşterilerinde kurumsal bir izlenim sağlamak ister. Bunun en temek koşulları kurumsal bir kimliktir. Peki, nedir bu kurumsal kimlik?

Öncelikle sözünüzün ve faaliyetinizin aynı olması gerekir. Ardından bu faaliyetlerinizi anlatan bir logo tasarlanıp bu logo ile bağlantılı kartvizit, mektup zarfı ve maillerin altına eklenecek bir görsel çalışmaları yapılması gerekir. Yapılan logoların tek bir tasarımın farklı şekilleri olması oldukça önemlidir.

Bu durum alışveriş yapılması olası bir müşteride olumlu bir ön yargı oluşturur. Şirketin kendisi görünürlüğü için yaptığı çalışmalar karşı tarafta şirketin düzenli, kaliteli işler yaptığına kanaat getirmesini sağlar. Bu sayede yapılan işler artar hemen herkes memnun kalır.

Kurumsal kimlik ile ilgili tasarımları gerekli kişiler tarafından yetkilendirilmiş grafik tasarımcılar yapmaktadır. Fakat tasarımları size teslim ettikten sonra mail adresinizin altına ekleme işi size kalacaktır. İşte bu durumda bizim kılavuzluğumuz size yardımcı olacaktır. Fakat Outlook imzaya resim logo veya animasyon ekleme işlemini anlatmadan birkaç bir şeyden daha bahsetmemiz gerekir.

Maillerine imza, logo ve animasyon ekleme sadece firmaların ilgisini çekmez. Başkaca gruplar ve insanlarında tercih sebebidir.

Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme Sadece Şirketler mi yapabilir?

İmza eklemek tanım gereği kulağa biraz resmi gelebilir. Sonuç olarak imza atmak resmi bir iştir. Fakat her bir bireyin yazılı imza haricinde de her yerde yansıttığı imzaları vardır. Peki, nedir bu imzalar?

İnsan olarak doğarız, ardından yetiştiğimiz toplumun ve yaşadığımız olayların kimliğine bürünürüz. Bu kimlik bazen bizim insanlık yolunda tamamlanmamıza bazen de insanlıktan çıkmamıza sebep verir. Fakat bu kimliğimizi dinlediğimiz müzik, izlediğimiz film, hoşlandığımız şeyler ve konuşurken seçtiğimiz kelimeler ile kendini gören gözlere belli eder.

Bazılarımız bu kimliklerimizle övünür ve görmeyen gözlere göstermek için çabalarız. Bu durumlarda giydiğimiz kıyafetlerde, arabamızda ya da başlıkta belirtildiği gibi Outlook mail adreslerinizdeki imzalara eklemeler yaparak belli ederiz.

Bunu yapmak aslında gayet doğal bir durumdur. Fakat bunu yapan kişiye, yapanı gören kişiye ve bu insanların birbirlerinde yarattıkları etkiye göre bu olaylara tepkileri değişebilir.

Biz imza ve logo kullanmak isteyen Outlook kullanıcıları için ayrıntılı olarak izleyeceğiniz yolları adım adım yazıyoruz.

Outlook İmzaya Resim Logo veya Animasyon Ekleme Adım Adım Anlatım

İlk olarak Outlook hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş sağlayın. Giriş sağladıktan sonra sağ üst köşede “çark” simgesi göreceksiniz. İmleci tıklamadan üstünde beklettiğinizde “ayarlar” yazacaktır. Bu simgeye tıklayın.

Simgeye tıkladıktan sonra sayfanın sağ tarafında uzunlamasına bir ekran açılacaktır. Bu ekranda sırasıyla “tema, görüntü yoğunluğu, masaüstü bildirimleri gibi, odaklanmış gelen kutusu, konuşma görünümü, okuma bölmesi” gibi yazılar yazmaktadır. Siz bu yazıların hiç birini tıklamayacaksınız. Bu yazıların en alt kısmında “tüm Outlook ayarlarını görüntüle” yazan kısma tıklamanız gerekecek.

Son Adım

“Tüm Outlook ayarlarını görüntüle” yazısına tıkladığınızda sayfanın tam ortasında dikdörtgen bir sayfa daha açılacaktır. Açılan dikdörtgen sayfanın en sol kısmında alt alta yazılmış şekilde “genel, posta, takvim, kişiler” yazılarını göreceksiniz. O yazıların arasından “posta” yazana tıklamalısınız.

“Posta” yazan kısmı tıkladığınızda sağ tarafta yukarıdan aşağıya doğru sırasıyla bazı yazılar göreceksiniz. Bu yazıların arasından “oluştur ve yanıtla” yazana tıklayın. Dikdörtgen sayfanın sağ tarafında üstünde “E posta imzası” yazan ortası boş bir kısım açılacak.

Boş olan kısma tıklayıp istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Resim, logo ya da animasyon eklemek istiyorsanız, yazı yazılan kısmın üst tarafında bazı simgeler göreceksiniz. O simgelerin en solunda bulunanın üstüne imleci getirip basmadan beklediğinizde resim yazdığını göreceksiniz. O simgeye tıklayıp ve istediğiniz resmi imzanıza ekleyebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap