Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları Nelerdir

Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları

Part Time iş veya kısmi süreli iş ilanı konuları ile sizlere yarı zamanlı olarak hizmet verebileceğiniz sektörlerden bahsedeceğiz. Siz de boş zamanlarınızda çalışarak ek gelir elde etmek istiyor, kariyer basamaklarını ufak da olsa tırmanmaya başlamak istiyorsanız bu konulara göz atabilirsiniz.

Part time iş ilanları hemen hemen her dönemde talep gören bir alan olmuştur. Yoğunlukla genç insanların ve öğrencilerin oluşturduğu bu arz, talebi dengeleyecek şekilde oluşarak insanların daha fazla iş bulmak istemesine yol açmıştır. Özellikle üniversite öğrencilerinde yarı zamanlı iş için sık sık araştırma eğilimi görmekteyiz.

Hayatınızdan, halihazırda yaptığınız işten ya da okulunuzdan kalan zamanınızı para olarak değerlendirmek istiyorsanız siz de part time iş veya kısa süreli iş ilanı konuları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Türkiye’de yarı zamanlı olarak çalışabileceğiniz birçok sektör bulunmakta ve eleman talebi her geçen gün artmaya devam etmekte.

Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları

Part time çalışma yapmanın gelecekte hem kariyerinizde hem de iş hayatınızda ciddi katkılar sağlayacağını belirtelim. İş ortamını erkenden tecrübe etmek ve bu tecrübeyle birlikte kariyer basamaklarını tırmanmak bir bireyin başvurabileceği en sağlıklı yöntemlerden bir tanesidir.

Hatta birçok yarı zamanlı çalışan insanın bulundukları sektörde yavaş yavaş yükseldiğini ve farklı meslek dallarına yönelmediğini görmekteyiz. Bu tipteki insanlar genellikle yarı zamanlı işlerini tam zamanlıya dönüştürerek hayatlarını idame ettirmekteler, emin olun ki hangi mesleğin size nasıl kapılar açacağını asla bilemezsiniz.

Garsonluk

ilk önerisi garsonluk. Garsonluk hemen hemen herkesin tercih ettiği, en basit ve getirisi en yüksek olan yarı zamanlı işlerden bir tanesi. Siz de garson olarak farklı kafelerde ve restoranlarda çalışabilir, hem kurumunuzdan alacağınız maaş hem de müşterilerden alacağınız bahşişlerle güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Garsonluk mesleğini en cazip kılan detaylar neredeyse sürekli olan bir ihtiyaç olması, fazla ciddi gereksinimleri bulunmaması ve her şehirde talep edilmesi şeklinde özetlenebilir. Siz de müşterilerle olan iletişiminize güveniyor, getir götür işlerinde iyi olduğunuzu düşünüyor ve bir kafe ya da restoranda çalışmayı istiyorsanız garsonluk mesleğini tercih edebilirsiniz.

Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları: Kuryelik

Listemizin bir diğer önerisi de kuryelik. Kuryelik hemen hemen her şehirde talep edilen, son derece yaygın ve yayılmaya da devam eden bir meslek dalıdır. Kuryelerin her çeşit alışverişte çok önemli rol oynadığı ve iyi kuryelerin firmalar tarafından her zaman ödüllendirildiği bilinen bir gerçektir.

Siz de motosiklet sürmeyi biliyorsanız, iş disiplinine sahipseniz, verilen siparişleri zamanında yetiştirebileceğinizi inanıyorsanız kuryelik mesleğini tercih edebilirsiniz. Üstelik son zamanlarda kuryelik alanları da ciddi artışa geçmiş durumda; eskiden sadece yemek servisi yapan motosiklet kuryeler artık gıda alışverişi servisi ve kargoculuk gibi hizmetlerde de görev alabiliyorlar. Part time iş arayanlar için kuryelik biçilmiş kaftan diyebiliriz.

Yarı Zamanlı İş
Yarı Zamanlı İş

Part Time İş veya Kısmi Süreli İş İlanı Konuları: Tanıtımcılık

Tanıtımcılık Türkiye’de en çok tercih edilen yarı zamanlı meslekler arasında. Saat aralıkları oldukça geniş olan ve çalışma şartları da son derece basit olan tanıtımcılık görevini siz de rahatlıkla yerine getirebilir, böylelikle boş zamanlarınızı para olarak değerlendirebilirsiniz.

Listemizin en iyi mesleklerinden biri olan tanıtımcılığın hiçbir sınırı yoktur diyebiliriz. İster marketlerde, ister sokakta, ister caddede, isterseniz de AVM’lerde ya da eğlence mekanlarında çeşitli ürünlerin tanıtımını yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Çağrı Merkezi Asistanlığı

Eğer teknolojik bilginize ve kelime darağacınıza güveniyorsanız çağrı merkezi asistanlığı da tam size göre. Çağrı merkezi asistanlığı mesleğinden söz edilince birçok kişinin aklına Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone gibi markalarda çağrı merkezi çalışanı olmak geliyor.

Part time iş veya kısmi süreli iş ilanı konuları arasında olan çağrı merkezi asistanlığı sektörünün büyük bir yoğunluğunu operatör markaları oluşturmakta; fakat operatörlerin yanı sıra bankalarda, internet servis sağlayıcılarında, çeşitli satış firmalarında ve danışmanlık şirketlerinde çağrı merkezi asistanlığı görevini de üstlenebilirsiniz. Eğer çalıştığınız alan hakkında fikir sahibiyseniz çağrı merkezi asistanlığı son derece keyifli bir meslektir.

Böylelikle  listemizin sonuna geldik, siz de listemizde bahsettiğimiz mesleklerden herhangi bir tanesini seçerek hemen işe başlayabilir ve boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Konu hakkında farklı bilgiler öğrenmek için Kısmi Süreli Çalışma Saatleri ve Ücretleri Nelerdir, Nasıl Değerlendirilir yazımıza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz, bir sonraki içeriğimizde görüşmek dileğiyle, hoşça kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap