Prednol Krem Ne İşe Yarar Prednol Kremin Faydaları Ve Fiyatı Nasıl Kullanılır?

Prednol Krem Ne İşe Yarar

Prednol Krem Ne İşe Yarar ;  İlk olarak Prednol Krem Nedir Ne işe yarar Yan Etkileri nelerdir?  Ve Prednol Krem Cilt üzerinde nasıl bir etki bırakır? sorularına cevap vermeye çalışacağımız bu yazımızda, Cildiye Doktorlarının reçetelerinden eksik etmediği Prednol Krem Yani Prednol Merhem’den bahsetmeye çalışacağız.

Prednol Krem ‘in Etken Maddesi  Prednasinolon’dur.Bu madde sedef ve  egzama türü deri hastalıklarında çoğunlukla kullanılır. Derinizde kaşıntı, şişlik,  kızarıklık aynı zamanda  iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltır. Ayrıca  bu krem iltihap azaltıcı, alerji ve damar daraltıcı önleyici etkilerde göstermektedir. Deride uzun süren  şiddetli kaşıntı, uzun süren kızarıklık ve anüs, genital bölgede kaşıntı oluşumu, döküntü oluşturan aşağıda belirttiğimiz cilt hastalıklarının etkilerinin giderilmesinde kullanılır. Aynı zamanda Hafif yanıklar ve güneş etkisi ile oluşan yanıklarda doktor tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

Prednol Krem Ne İşe Yarar?

PREDNOL Krem, bölgesel kullanım için üretilmiş kortikosteroidlerin kullanıldığı tüm Cilt  hastalıklarının ilerlemiş vakalarda kullanılır.  PREDNOL‘ un kullanıldığı hastalıklar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır :

  • Akut ve kronik egzamalar
  • Nörodermatit
  • Kontakt, kronik ve seboreik dermatitler
  • Numuler dermatit hastalığı
  • Kronik liken simpleks
  • Hipertrofik liken planus
  • Psöriyazis ( yani sedef hastalığı)
  • Anogenital kaşıntı giderici
  • Yaşlılığa bağlı kaşıntılar

Prednol Krem 30 G Ne İşe Yarar?

Bu krem kasık mantarı, ayak mantarı ve saçkıran sakalkıran ve benzeri cilt enfeksiyonlarında doktor tarafından reçete edilen antifungal ajandır. Bu krem vücutta mantarların büyümesini engeller. Bu krem egzama, psoriasis yani sedef hastalığı, kronik olan egzama, ayakta mantar, kasıkta oluşan  mantarlar, genital bölgede kaşıntı, seboreik dermatit ve nörodermatit gibi hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

PREDNOL KREMİ NASIL KULLANMALIYIZ?

Bu kremi kullanmadan evvel hijyen açısında ellerinizi sabun ve suyla temizleyin ve dezenfektan uygulayın. Hastalığınızdan etkilenmiş  bölgeyi de temizlemeyi ihmal etmeyin ve bir kağıt havlu ile kurulayın. Bu kremi, hastalıklı bölgeye ince bir şekilde bir film tabakası inceliğinde sürün ve hafifçe masaj yaparak yedirin. Doktorunuzun tavsiyesine göre ve kullanma şekli vermediyse Günde en az iki kez bu kremi düzenli şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Prednol Krem Yan Etkileri

Prednol kremin yan etkileri en çok görülenleri ilacı sürdüğünüz bölgede  Kaşıntı ve yanma, cildin tahriş olması  ve cild,n kuruması, folikülit, yani kıl kökü iltihabı, sivilce ,bölgesel kortikosteroid uygulaması esnasında hafif döküntü olabilmektedir. Bu yan etkiler herkes de olmamakta  nadiren görülmektedir.

Prednol Krem Eşdeğeri hangisidir?

Precort-A krem ve Precort-A pomad bu ilacın aynı içerikli ve eş değeri kremlerdir.

PREDNOL KREMİN FİYATI:

Bu ilacın dört farklı çeşidi bulunmaktadır. Prednol krem, Prednol pomad, Prednol-A krem ve Prednol-A pomad . Bu Prednol kremin şu anki  fiyatı 12.11 TL. dir. Ancak en doğru cevabı eczacınızın vereceğinden emin olabilirsiniz.

Bu yazımızdan sonra dilerseniz Prednol Tablet nedir ne işe yarar adlı makalemize bir göz gezdirebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap