Sağlıklı 10 Kilo Ne Kadar Sürede Verilir?

Sağlıklı 10 Kilo Ne Kadar Sürede Verilir? Sorusu ile karşı karşıyayız. Bu soru kilosuna önem veren ve aynı zamanda en doğru bilgileri almak isteyen insanlar tarafından sürekli sorulan ve aranan bir sorudur. Bizde sizler için bu soruyu detaylıca araştırdık. Bu yazımızda sizin için 1 ayda 10 kilo verdiren diyet denenmiş, 1 ayda 10 kilo vermek, 2 haftada 10 kilo verdiren spor, 10 kilo vermek için ne yapmalıyım, 1 ayda 10 kilo verdiren spor, 1 ayda kaç kilo verilir, 2 ayda 10 kilo vermek ve 10 kilo nasıl verilir? Sorularına ve aynı zamanda konularına değinerek en doğru şekilde aktaracağız.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

1 ayda 10 kilo verebilmek mümkün mü? Hangi diyet bana 1 ayda 10 kilo verdirir? Bir ayda 10 kilo verebilmek için ne yapmak gerekiyor? Bir ayda 10 kilo vermek? Gibi sorular soruyorsanız işte bu yazı tamda size göre. Çünkü burada 1 ayda 10 kilo verdiren o sırrı açıklıyor olacağız.

Öncelikle bir ayda 10 kilo verebileceğiniz diyet veya etkinlikleri listeleyelim:

  • Buhar Odası: Buhar odalarında kalıp vücuttaki toksinleri attığınızda hızlı bir şekilde zayıfladığınızı göreceksiniz.
  • Su Orucu: Bu oruç türü birçok ünlü tarafından kullanılan bir zayıflama yöntemidir. Belli bir süre sudan başka hiçbir şey tüketmemeniz gerekiyor. Vücut gençleşiyor.
  • Daha çok Egzersiz: Zayıflamak için vücuttaki gereksiz fazla yağlardan kurtulmak gerekiyor. Bu yağlardan kurtulmanın en önemli yöntemi egzersiz yapmaktır.
  • Karbonhidratları kesin: Karbonhidratları kullanmamak veya kesmek kilo almanızı önleyecek ve kilo vermenizi sağlayacaktır.
  • Daha sık lif tüketin: Vücudunuzun sindirmediği ve kan şekerinizi dengeleyen lif tüketimine ağırlık verin böylece daha az yiyeceksiniz.
  • Oruç tutun: Her yıl ramazan aynın gelmesi ile birlikte oruçlar tutarız. Aynı orucu her ay belli bir zaman diliminde uygulayın. Her ayda minimum 3 gün yeterli olacaktır.

Yukarıda anlatılan yöntemler ile sizler için kurtarıcı birer yol olacaktır. Çünkü her bir yol kendi içerisinde farklı bir sağlık ve farklı bir tesir gücü bulunmaktadır. Mesela buhar odası ve su orucu yöntemleri bir ay içerisinde size garanti denebilecek yüksek oranda 10 kilo verdirir. Diğerleri ise daha çok çabanıza ve uğraşınıza bağlı olarak bu oran değişkenlik gösterecektir. Lif tüketimi ise tüm bunları destekleyen bir yöntemdir. Bu yüzden lifleri gündelik hayatınıza mutlaka alın ve göreceksiniz ki bir ay içerisinde çok şey değişecektir. Yukarıdaki maddelerin tamamını uygularsan bir ayda rahat 10 kilo verebilirsiniz ve üstelik gayet sağlıklı da olursunuz. 10 kilo vermek çok zor değil, önemli olan yazımızdaki talimatlara uymanız.

1 Ayda 10 Kilo Verdiren Spor

Spor yaparak zayıflamak mümkündür ancak spor yaparken aynı zamanda diyette yapmanız gerektiğini unutmayın. Zayıflamanın asıl mantığı vücuttaki fazlalıklardan kurtulmaktır. Vücuttaki fazlalıklardan kurtulmak içinse öncelikle fazla yağları yakmalısınız ve onları canlandıracak hiçbir şey vermediğiniz takdirde sorun çözülecektir.

Spor yapıp ardından tıka basa yemek yediğinizde vücut önce zayıflamaya başlar sonra biranda gereğinden çok kalori geldiğinden hemen o fazla kalorileri saklar ve biriktirir. Böylece yapmış olduğunuz sporda tamamıyla boşa gitmiş olur. Bu yüzden öncelikle sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat edip hemen ardından spora başlayabiliriz.

Bu aşama tamam ise sırada ikinci aşama var. İkinci aşamada da vücudunuzu tanımanız gerekmektedir. Vücudunuzun neresinde fazlalıklar var ve bu fazlalıklar nasıl görünüyor? Bu durum çok önemlidir. Çünkü vücudunuzu tanıdığınız oranda fazlalıklarla mücadele edeceğiniz noktayı belirlemiş olursunuz.

Karın bölgeniz daha geniş ise o halde karın bölgesi ile ilgili spor yapmanız daha mantıklıca olacaktır. Ancak bu demek değildir ki sadece karın bölgesi ile ilgili egzersizler yapmalıyım. Vücut bir bütündür dolayısıyla bütün olarak o sporu yapmalısınız. Ancak bir bölge yani sorunlu olarak gördüğünüz bölge diğer yerlerden biraz daha fazla egzersiz yapılmalıdır.

Zayıflamak İçin En Etkili Yol

Obezite günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Obezite artığında sağlık bozulur ve sağlık bozulduğunda artık yapacak bir şeyiniz kalmaz. Zayıflamayı herkes ister ancak bu zayıflama sağlıklı olmak zorundadır. Eğer dolaşım bozukluğunuz yok ise buhar odası vücuttaki toksinlerden bir an önce kurtulmanız için idealdir. Dolaşım bozukluğunuz var ise o zaman vücuttaki toksinlerden su orucu ile kurtulabilirsiniz.

Dilerseniz bir önceki başlığımız olan Zayıflamak Hangi Hastalığın Belirtisi? yazımızı inceleyebilirsiniz. Farklı sorularınız için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.