Salaten Tüncina Duası (Salat-ı münciye) Nasıl Okunur? Arapça Okunma Şekli

Salaten Tüncina Duası

Salaten Tüncina Duası ; Salaten Tüncina Duası Nasıl Okunur? Salaten Tüncina Duası Ne Zaman Okunur? Sıkıntılı zamanlarımız da Tehlike altındayken okuyup içimizi ferahlatan bir Dua olan Salat-ı münciye duası düşmanlarımızın bize bakış açısından ve içimizdeki endişelerden kurtulmamıza yarayan bir duadır. Sizler için nasıl okunacağını ve Ne işe yaradığını açıkladık. Buyurun başlayalım.

Salaten Tüncina Duası Ne Zaman Okunur?

Salaten Tüncina Duası (Salat-ı münciye), tehlikeli ve sıkıntılı zamanlarda bu duayı okuyan kimse hem dünya hem de ahiretin sıkıntılarından kurtulur. Bütün kaza ve musibetlere karşı bu salaten tüncina duasını okumaya devam eden, düşmanların, hasetçilerin şerlerinden ve vesveselerinden korunur.

Duanın okunuşu sırasında ve manasında Peygamber Efendimiz’e (s.a.v.) salavat getirildiği görülmektedir. Kişinin, istediği bir şeyin yerine gelmesi için Yüce Allah’tan isteyeceği zaman okunur..

Salaten Tüncina Duası Okunduğunda“Allah’a hamd edip Hz. Peygamber (s.a.v.)’e salât-u selamda bulunması” tavsiye edilir (Ebû Davud)

Salaten Tüncina Duasının Arapça Okunuşu

“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammed, salâten tüncinâ bihâ min cemî’ıl-ehvâli ve’l âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hacât ve tütahhirunâ bihâ min cemî’ıs-seyyi’ât ve terfeunâ bihâ ındeke a’led-derecât ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayâ,t min cemî’ıl-hayrâti fi’l-hayâti ve ba’del-memât. Amin Ya Mucibeddeavad, Velhamdü lillahi Rabbi’l-alemin.”

Salaten Tuncina Duasının Türkçe Meali

“Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e (S.a.v) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlesin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi dualara cevap veren, dualarımızı kabul eyle. Hamd, alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.”

Salaten Tuncina Duasının Arapça yazılışı

salaten tuncina duası arapça

bu dua salavatlar arasında en çok bilinen en işe yarayan salavatlardan  bir tanesidir. Bediüzzaman Hazretleri Bu Duayı kısaca şöyle Meal Ediyor : “Alemce meşhur ve gayet mücerreb ve umum aktabların mergubu (kutup makamındaki büyük evliyalarca rağbet görmüş) bir salavat-ı şerifedir.” Farz olan namazın hem öncesinde hem de sonrasında Salaten Tuncina Duasının okunması sünnet sayılmaktadır. Bu duayı okumakla bir sünneti yerine getirilmiş oluyoruz.

Bu dua ile birlikte Salaten Tefriciye Duası da okunabilir. Hastalık, sıkıntılardan, üzüntülerden, zulümden, borçlardan kurtulmak gibi sebepler ile Salaten Tefriciyye duasının da okunması tavsiye edilir ve sünnet sayılmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap