Sermayesiz Yapılabilecek En Karlı İşler iş fikirleri

sermayesiz iş fikirleri yeni bir iş

Yeni bir iş kurmak istiyorsunuz ancak gerekli sermayeniz yok sizlere sermayesiz iş fikirleri gerekiyor öyle değil mi? Ne iş yapabilirim diyorsanız, Yeni iş fikirleri lazım ise bu yazı tamda size göre. Sizler için sermayesiz yapabileceğiniz iş fikirlerini bir araya getirdik. Bu işler aynı zamanda para kazandıran işler . Öyle boş beleş iş fikirleri vermiyoruz sizlere. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız yazımızı okumanızı salık veriyoruz.

Başlıyoruz hadi…

 

Sermayesiz Yapılabilecek iş fikirleri

Sermayesiz yapılabilecek en karlı işleri listeleyeceğimiz bu yazımızda tamamıyla sermayesiz işler listelenecektir. Malzeme almak dahi ücretli olduğundan hiçbir şey almadan tamamıyla yetenek, beceri, fırsatlar ve aynı zamanda kişisel özelliklerden yararlanarak oluşturulacaktır. Ayrıca bu makale içerisinde öyle sermayesiz denilince ilk akla gelen anket vs gibi emek avcılığı yapan işler kesinlikle olmayacaktır. Bunun yerine sermayesiz yapabileceğiniz işlerin en karlı olanlarını listeleyeceğiz. Ayrıca daha önce hiçbir yerde yazılmamış özel fikir işlerde yer alacaktır. Bu işlerin en karlı işler olması özellikle değer vereceğimiz önemli kriterimiz olacaktır. Bu yazıdan sonra yeni işiniz hayırlı olsun diyebiliriz. Ancak öncesinde şunu söylemek istiyorum kendi yeteneğinizi öncelikle keşfedin yeteneğinizin hemen ardından bu yeteneğe uygun bir seçim yaptığınız takdirde çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Şimdi gelelim sermayesiz en karlı işler sıralamasına. İşte hayatınızı değiştirecek o işler;

 

Yerel E-ticaret Yapmak:

yerel e ticaret yapmak iş fikirleri yeni bir iş

Bu fikir sizin hayatınızı değiştirecek bir fikir olup başka hiçbir yerde duymadığınız bir fikirdir. Bu fikrin çok ekmeğini yedim. Şöyle ki Türkiye gerçekten gerek iklim çeşitliliği gerek tarım çeşitliliği gerekse hayvan veya canlı çeşitliliği bakımından çok zengin bir ülkedir. Ayrıca öyle zenginlik çok ki bölge bölge bölüm bölüm yetişen ve var olan ürünler değişmektedir. Mesela bir bölgede olan ürün başka bir bölgede bulmanız imkânsız gibi bir şey. Ancak bunu Türkiye pazarına açmak pek kimsenin akına gelmez.

 

Burada yapılacak temel şey öncelikle yaşadığınız yer neresi ise orayı çok iyi tanıyın ve bu yerlerde yetişen tarım ürünler, hayvansal ürünleri, özel kültürel ürünler, halı, dokuma, bakır, alüminyum vs. Bunları araştırıp ne ürünler olduğunu listeleyin. Bu adım ilk adımınız olacaktır. Bundan daha sonra yerelde gördüğünüz bu ürünleri Gittigidiyor sitesine yükleyip, siparişlerin gelmesini bekleyin. Ayrıca mobil satış uygulamalarıyla da satış yapabilirsiniz.

 

Buraya kadar yaptığınız tüm işler ücretsizdir. Şimdi ilk siparişiniz geldi ama eliniz de ürün yok. Hemen o ürünü satan yere gidiyorsunuz veya kişiye oradan o ürünü alıp paketleyip gönderiyorsunuz. Burada elinizde stok yok, stok için para ödemediniz sipariş gelir ise eğer gidip ürünü alıyorsunuz böylece sıfır risk olmuş oluyor. Ancak ürün araştırması yaparken mutlaka fiyat alın ve üzerine karınızı koyup satışa koyun.

 

Bu yöntem ile çok iyi yerene gelen birini biliyorum. Bana gelip iş yok güç yok ben Gümüşhane de oturuyorum orada hiçbir şey yok ne yapacağım diyordu. Bu fikri dile getirdim aklına yatmadı ama gidip ürünleri inceledik inanılmaz güzel ürünler vardı ve Türkiye’nin başka yerinde bulamayacağınız işlemeler vardı. İlana koyduk ertesi günü bir sipariş gelmişti derken ilk ay içerisinde toplamda 10 adet sipariş göndermişti. Birinci yılında sonunda ise 5 binden fazla ürün gönderdi. Üstelik oradaki yerel kişilerde bu kadar ürün aldığını bilince çok daha ucuza vermeye başladı. Şimdi mi Gümüşhane ürünleri e-ticaret ile tanınıyor.

 

Video Kurslar Oluşturmak:

yeni bir iş iş fikirleri

Ben e-ticaret yapamam gidip milletten ürün alıp gönderemem. Evden çıkıp çevremde ne var bakamam eriniyorum diyorsanız. Bu iş tam size göre. Kazancı da gayet iyi.

 

O zaman video kurslar oluşturun. Uzmanlık alanınız ne ise onunla ilgili bir eğitim oluşturun bunu video çekin ve kazanın. Uzmanlık alanım yok diyebilirsiniz ama emin olamazsınız. Ev hanımısınız en iyi yaptığınız birkaç yemeğin videosunu çek ve kursunu oluştur. Daha sonra bu videoları Uzemku veya Udemy web sitelerine yükle. Daha sonra siteler bu kursunuzu sizin adınıza satsın ve siz kazanın. İşte bu kadar.

 

Gördüğünüz üzere hiçbir aşamada tek bir gideriniz dahi olmadı. Tamamıyla sermayesiz bir iş. Ne kadar kazanırsınız net bir şey söylemem eğer kursunuz ilgi çekici ve güzel ise ayda iki – üç bin TL rahat kazanabilirsiniz. Ancak yok sıradan ise o zaman 500 ya da 100 ya da hiç. Ama tamamıyla sermayesiz tek yapmanız gereken en iyi yaptığınız şeyleri nasıl yaptığınızı anlatan videoları çekip kazanç elde edin. Sermayesiz yapılabilecek en karlı işler listemizde yer edinmeyi kesinlikle hak etmektedir.

 

Blog Sayfası Açmak:

 

Blog sayfaları birçok yerde duymuşsunuzdur. Ancak şunu mutlaka belirtmem gerekiyor ki eğer ilgi alanınız dışında bir blog açarsanız pek bir şey kazanamazsınız. Çünkü blog açmak kolay onu işletmek ise asıl zor olandır. WordPress veya Blogger üzerinden kendinize ücretsiz basitçe bir blog sayfası açarak orada yazılarınızı ilgi alanınıza göre bir güncellik yaptığınız da biraz uzun süreli olmakla birlikte ayda 1000 ile 5000 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Blog sürekli ilgi ister ve boşladığınız anda maalesef toparlaması zor olmakla birlikte getirisi de üç dört ay sonra olabiliyor.

 

Burada en çok ilgi çeken tarzda bloglara baktığımızda yemek, bebek, iş fikirleri, sağlık, diyet, pratik bilgiler, seyahat vs gibi bir blog daha hızlı ilerlemeni sağlayacaktır. Ancak öncelikle dikkat etmelisiniz ki gerçek anlamda bilgi sahibi olduğunuz ilgi alanınıza ne ise ona göre oluşturmak en doğru karar olacaktır. Tabi ki blog istatistikleri iyi olduğuna hemen alan adını alıp Google reklamlarını bu bloğunuza alabilirsiniz. Bundan sonra da Google reklam gelirleri ile kazançlar elde edebileceksiniz.

 

Uzun vadeli getirisi iyi karlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sermayesiz yapılabilecek en karlı işlerden biri olduğunu gerekli ilgiyi gösterdiğiniz de anlayacaksınız.

 

Yerel E-ihracat Yapmak:

Bu fikri de muhtemelen burada ilk defa okuyorsunuz çünkü kimsenin bilmediği tamamıyla benim geliştirmiş olduğum bir yöntemdir. Aslında ilk fikre benziyor ancak aralarındaki fark ürünü bu sefer Türkiye’ ye değil. Yurtdışındaki kişilere satmak olacak. Öyle ki Türkiye’nin yurt dışından tanınmış çok fazla üretimleri vardır. En başta Türk tekstil ürünleri, helva, Türk kahvesi, pişmaniye, şekerleme vs daha çok fazla..

 

Bölgeniz de en çok ne bulunuyorsa o ürünlere bakıp, fiyatlarını ve özelliklerini öğrenip bunları yurtdışına satan e-ihracat pazaryerine yükleyerek ürünleri dünyaya satabilirsiniz. Sipariş gelmeden ürünü gidip almazsınız sipariş geldiğinde ise ürünü alıp gerekli adrese yolarsınız. Bu yöntem ile mini ihracat yapmış olursunuz. Üstelik bunun devlet yanında desteklemeleri ve aynı zamanda hibeleri dahi bulunmaktadır.

 

En basiti deneme amaçlı Aliexpress mağazasından Türk Kahvesi ilanı koymuştuk. Bir hafta hiç sipariş gelmedi bir hafta sonra ise toplu alımlar başladı. Tabi elimiz de Türk kahvesi yok kargoya en yakın markete gittik ve gelen sipariş kadar kahve alıp PTT aracılığı gönderim sağlandı. Şimdi aslında Türkiye de döviz kurları yüksek olduğundan bizim ürünlerimiz de yurt dışında yaşayan insanlara ucuz geliyor. Hal böyle olunca marketten 15 TL aldığın kahveyi 4 dolara sattığınız da yaklaşık 20 TL’den fazla kar ediyorsunuz. 3-4 dolar yurt dışındaki yabancılar için uygunken bizde ise şu arala 21 ile 30 TL arasında değişebilmektedir. Bu durum dahi sermayesiz bir şekilde e-ihracat yapabileceğinizi gösteriyor. Bence deneyin ve farkı görün kazanç aslında bu kadar basit. Sermayesiz yapılabilecek en karlı işler sıralamasının başında geldiğini ve en çok kazandıranlardan biri olduğunu göreceksiniz.

 

Google Kitaplarım da E-Kitap Satışı Yapmak:

Eğer yazmaktan zevk alıyorsanız ve yazarak kazanç elde etmek istiyorsanız e-kitap yazarak iyi kazançlar elde edebilirsiniz. E-kitabınızı yazın, PDF formatına çevirin ve Google Books sayfasından kendinize özel bir hesap açın. Bu hesaba da daha sonra istediğinizi ama size özgü e-kitabı yükleyin. Bundan sonra dilerseniz ikinci kitabınıza çalışabilirsiniz. Google sizin adınıza kitabınızın satışını zaten yapacaktır. Kitap satışlarınız belirlemiş olduğunuz limit ulaştığınızda Google vermiş olduğunuz banka hebanıza kazancınızı gönderecektir. Bu şekilde haftalık 1000 TL kazanandan tutunda 2000 TL kazanana kadar birçok yazar var. Bazılarının gerçek mesleği iken bazılarının ek gelir elde etmek için yazdığı yazılardan oluşur. Ancak şunu belirtmem gerekiyor ki mutlak süratle kitaplarınız ilgi çekici ve ilgi çeken bir konuya sahip olması gerekiyor.

 

İlgi çeken konular arasında ise yemek, çocuk, romantizm, erotizm, aşk ve ilişki, iş fikirleri, e-ticaret, yazılım, yaratıcı yazılar ilgi çekici konular olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Satış Ortaklığı Kurarak Komisyon Alma iş fikirleri :

Bu iş ise tam bir geçim kaynağı olabilecek bir iştir. Bu iş sayesinde sıfır sermaye ile en fazla kar sağlayacağınız işlerin başında gelmektedir. Bu iş için tek yapmanız gereken satış ortaklığı olan siteleri bulmak ve onların ürünlerinin satışını yapıp %10 – %15 – % 20 veya %30 oranında kazançlar elde edebilirsiniz. Mesela Uzemku sitesine girip bir eğitim sattığınız varsayalım bu eğitimin ücreti de 200 TL civarında olduğunu varsayalım ve bu site üzerinde yapmış olduğunuz satışlarınız da fiyatın %20 kadar olan kazancı sizin banka hesabınıza yatırmaktadır. Yani 200 TL civarında bir eğitim satarsanız 40 TL kazanç elde etmiş olursunuz. Daha ne olsun.

 

Belli başlı satış ortaklığı ile sizlere kazanç sağlatacak birkaç web sitesi şunlardır;

  •  uzemku.com
  •  fourfkozmetik.com.tr
  •  avantlink.com
  •  clickbank.com

Sizlere önerebileceğim güvendiğim ve gerçekten kazanç sağladığını gördüğüm web siteleri sıraladım. Bunlarla gerçekten çok rahat bir şekilde iyi karlar elde edebilirsiniz. Ayrıca başka bir konumuz olan internet üzerinden nasıl para kazanılır  adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Ha bunlarda olmazsa iskur.gov.tr yi ziyaret edebilirsiniz. İş fikirleri yazımız burada son buluyor iyi günler dileriz.

 

 

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap