Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olana kredi ,Sicili bozuk olana kredi veren bankalar

 Sicili bozuk olana kredi veren bankalar. Bazen başımıza gelebilir. Bir kredi taksitini geç ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunu geciktirmiş olabilirsiniz. ve internetten yana yakıla ihtiyacınız olan kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri,kredi sicili bozuk olana kredi , sicili bozuk olana kredi çıkartılır gibi aramalar yapıyorsunuz. aşağıda sizlere bu konuda nasıl bilgi veririz diye araştırıp yayınladık .İşinize yarayacağına eminiz.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

KKB Bozuk Olana Kredi, bazı bankaların, bankalar birliği tarafından kara listeye alınmış kişilere sağladığı bir imkandır. Kredi kartı, kredi borcu gibi bankalara gecikmiş ödemesi olan veya ticaret ile uğraşıp senedi veya çeki protesto olmuş kişiler, bankaların sağlayacağı yasal süre içerisinde borçlarını ödemezler ise bankalar birliği tarafından kara listeye alınırlar. Kişilerin borçlarını ödeyebilmeleri için yasal süre olan 3 ay içerisinde borcun ödenmemesi durumunda yasal takip başlar ve bankalar alacakları için hukuki süreci başlatırlar.

 

Kişilerin veya firmaların borçlarını zamanında ödeyememesi durumunda kredi puanları düşer ve bankalar birliği vasıtası ile tüm bankaların bilgisine sunulur. Bankalar müşterilerinin kara listeye girmemeleri için kredi yapılandırması adı altında son bir ödeme seçeneği sunarlar. Esnetilmiş vadelerle sunulan bu seçenek ile müşterilerinin kara listeyi girmesini önlemeye çalışırlar. Zira kara listeye girmiş olmak diğer bankaların, kişilere kredi vermesi konusunda oldukça seçici olması durumunu da beraberinde getirecek ve kişilerin hayatlarını zora sokacaktır. Kişi kara listeye girmiş ise bu durumda ne yapılmalı? Sicili Bozuk Olana Kredi sağlayan banka var mıdır? Yazımızın devamında bu konuları ele alacağız.

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Verilir mi?

 

Bankalar nezdinde kredi puanınızın düşmesinin çeşitli sebepleri vardır. Bunlar, kredi kartı borcunuzun gecikmeli olarak ödenmesi, ev, taşıt, tüketici ve benzeri kredilerin geri ödenmesinin gecikmeye girmesi, kredili mevduat hesabınızdan kullandığınız paranın geri ödemesinin gecikmesi, kredi kartlarının aylık ödeme tutarının asgari kısmının ödenmesi gibi sebepler kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verir. Zamanla ödemelerinizi düzene soktuğunuz takdir de kredi notunuz, kademeli olarak yukarı doğru çıkmaya başlayacaktır ve bu durumda rahatlıkla kredi kullanabileceksinizdir. Fakat işler her zaman yolunda gitmeyebilir ve ödemelerinizi düzenli yapamayabilirsiniz. Bu durumda KKB Bozuk Olana Kredi veren bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar

Siciliniz bozulmuş ve kara listeye girmiş iseniz bu durumda KKB Bozuk Olana Kredi veren bankalara müracaat edebilirsiniz. Bankalar bazı ek talepler ile kara listedeki kişilere kredi olanağı sağlamaktadırlar. Devlet Memuru kefil getirilmesi durumunda, bir taşınmazın bankaya ipoteği karşılığında, yüksek gelir belgesi beyanında veya emekli iseniz maaşınızın belirli bir kısmının doğrudan kesilmesi durumunda bu bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Bir başka husus, hükümetlerin belirli periyodlarla yürürlüğü koyduğu “sicil affı” uygulamasıdır. Bu uygulama ile kara listedeki kişiler affa uğrayarak geçmiş sicillerini temizleme ve bankalar ile tekrar kolaylıkla çalışabilme fırsatı bulabilmektedirler. Ancak her banka sicil affını dikkate almayabilir. Bu durumda devlet bankalarına başvurmak daha akıllıca bir yöntemdir.

Maddi durumunuz bozulmuş ve ödemelerinizi gecikmeli olarak yapıyor veya ödemelerinizi yapamıyor iseniz, bu sorununuzu internet forum ve reklamlarında KKB Bozuk Olana Kredi başlığı taşıyan mecralarda değil, devletin yetki verdiği yasal kuruluşlarla çözmenizi tavsiye ederiz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartan Bankalar hangileri

CEPTETEB

CEPTETEB: Türkiye Ekonomi bankasının bir kolu olan Cepteteb, dijital olması sebebi ile diğer bankalara kıyasla kredi verme konusunda daha esnek davranmaktadır . Gelir beyanı, memur kefil, teminat veya ipotek şartlarından birini sağlamanız durumunda kolayca kredi kullanabilirsiniz. Kefil olarak getirdiğiniz kişinin sicilinin düzgün olması, ipotek veya teminatınızın yeterli olması durumunda kredi kullanma şansınız yükselecektir.

Aktif Bank N kolay kredi

Dijital platforma bankacılık işlemlerinin yürütüldüğü ve başvurularınızı dijital olarak yapabildiğiniz Aktif Bank kredi, kara listeye girmiş ve sicili bozuk olan kişilere kredi verme konusunda oldukça esnektir. Farklı faiz oranları uygulaması ile kredi puanınız düşük olsa bile kredi kullanabilmektesiniz. Ancak kredi puanınıza göre faiz oranlarının hesaplandığını dikkate almak gerekir.

Enpara. com

Dijital ortamda hizmet veren başka bir banka Enpara.com, bankalara yaptığınız ödemelerinizin son dönemlerini dikkate almakta olup herhangi ek bir talepte bulunmadan kredi verebilen bir kuruluştur. Bordro talebi olmayan bankalar arasında ilk sıradadır. Dijital ortamda, internet ortamında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

ICBC Bank

Ülkemizde faaliyetlerine yeni başlayan ve bu sayede yeni müşteri sağlamak amacı ile kredi taleplerinde daha kolay kriterler ile değerlendirme yapan ICBC Bank, uygun kredi faiz oranları ile dikkat çekmekte. Yüzde 1,19 kredi faiz puanı ile 50.000 Türk Liralık bir miktar için 48 ay’da geri ödeme imkanı bulabiliyorsunuz. Kara listede iseniz değerlendirmekte fayda olduğunu bildirmek isteriz

Kısaca bahsedecek olursa Sicili KKB’si bozuk olanlara kredi veren bankalar aşağıdaki gibi.Bu bankalardan siciliniz bozuk bile olsa kolayca kredi alabilirsiniz.

  • CepteTeb
  • Aktif Bank N kolay kredi
  • Enpara
  • ICBC Bank

Ayrıca sizlere 36 Ay Vadeli 20 Bin Lira İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ı bulabilirsiniz. Bu da işinize yaramazsa ekonomi.gov.trye başvurabilirsiniz.

Etiketler:
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close