Simit Sarayı Bayilik Alma Şartları ve Konseptleri Nelerdir?

Simit Sarayı Bayilik

Bu günlerde Simit Sarayı bayilik almak isteyen birçok yeni girişimci görmekteyiz. Türkiye’den çıkmasına karşın bir dünya markası haline gelen Simit Sarayı altında satış yapmak elbette ki her girişimcinin istediği türden bir işletme modeli.

Simit Sarayı, kendi markasının kullanılması ile beraber girişimcilere işletme açma imkanı sunuyor. Eğer siz de unlu mamulleri işine girmek istiyorsanız açacağınız işletmeyi Simit Sarayı adı altında oluşturabilirsiniz, ancak Simit Sarayı bayilik açmanın elbette ki birkaç şartı mevcut.

Franchising adı altında sunulan bu hizmet karşılığında Simit Sarayı firması, girişimcilerden bazı kriterleri yerine getirmelerini istiyor ve bunun karşılığında da kendi markasını kullanabilmelerine izin veriyor. Bunun karşılığında pazar analizi, dekorasyon hizmeti, unlu mamul üretiminde kullanılabilecek birçok alet ve edevat gereksinimi Simit Sarayı tarafından sağlanmakta.

Simit Sarayı Bayilik Konseptleri Nelerdir?

Franchise sistemi için şirketin üç farklı konsepti bulunuyor, bu üç farklı konseptin de farklı farklı gereklilikleri ve masrafları mevcut. Açılan işletmenin konumuna, lokasyonuna, metrekaresine, büyüklüğüne ya da lojistik desteğine göre değişebilen bu konseptler farklı gereklilikler taşımakta.

Siz de bir Simit Sarayı bayilik açmak istiyorsanız bu konseptlerden kendi şartlarınıza uygun olanı seçebilir ve bayilik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. O halde gelin firmanın franchise işletmecilere sunduğu bu üç konsepti ve şartlarını detaylıca inceleyelim.

Cadde Konsepti
Cadde Konsepti

Cadde Konsepti

Cadde konseptleri genellikle yoğun yaya geçişlerine sahip, görünürlüğü ve bilinirliği yüksek olan yerlere konuşlandırılmaktadır. Genellikle ana caddelere, ulaşım bölgelerine, alışveriş caddelerine ve benzeri konumlara uygulanabilir. Cadde konseptli Simit Sarayı bayilik şartları şu şekildedir;

 • 150 metrekare ve üzeri, minimum 8 metre ön cephe genişliği, minimum 3 metre tavan yüksekliği olmalıdır.
 • Minimum 30 metrekare bahçe ya da teras alanı bulunmalıdır.
 • Yaya geçişi yüksek olan caddelerde tercih edilmelidir.
AVM Konsepti
AVM Konsepti

AVM Konsepti

AVM konsepti, alışveriş merkezlerinde kullanılan bir konsept türüdür. Firma, bu konsepti genellikle alışveriş merkezlerinin giriş katında ve giriş kapısının hemen yanında konuşlandırmayı tercih ediyor. Alışveriş merkezinde Simit Sarayı franchise almak isteyenler için bu konsept tek seçenek diyebiliriz, şartları ise sırasıyla şu şekildedir;

 • Minimum 120 metre kare ve üzeri kapalı alan, minimum 8 metre ön cephe genişliği, minimum 3 metre tavan yüksekliği olmalıdır.
 • Minimum 30 metrekare bahçe ya da teras alanı bulunmalıdır.
 • AVM içerisinde soğuk depolama alanı bulunması şarttır.
 • Tercihen AVM’nin ilk katında ve kapı girişlerinin yanında olmalıdır.
Kiosk Konsepti
Kiosk Konsepti

Kiosk Konsepti

Simit Sarayı bayilik isteyenler için en çok tercih edilen konseptlerden birisi de Kiosk konsepti. Gerek metro istasyonlarına, gerek caddelere, gerek alışveriş merkezlerine, gerek üniversitelere, kısacası insan yoğunluğu yüksek olan hemen hemen her yere Kiosk bayilik açılabilir. Ancak seçilen noktanın sağladığı lojistik ve altyapı imkanlarına göre firmanın sunduğu ürün gamı değişiklik gösterebiliyor.

 • Minimum 20 metrekare yerleşim alanı.
 • Servis işlevselliği sağlayan en az 3 cephenin olması.
 • Elektrik, su ve benzeri altyapı ile lojistik desteğinin sağlanabilmesi.
 • Konseptin insan akışının yoğun bulunduğu bölgelerde konumlandırılması.

Simit Sarayı Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayilik konseptlerine değindiysek artık başvurunun nasıl yapabileceğini de anlatabiliriz. Eğer siz de Simit Sarayı’nın sunduğu herhangi bir konseptteki kriterleri karşılayabileceğinize inanıyorsanız o halde başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemi için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şu şekilde;

 • Simit Sarayı franchise web sitesini açın.
 • En aşağı bölümde bulunan Franchise Başvuru Formu kısmına gelin.
 • Franchise lokasyonunu ve istediğiniz konsepti seçerek başvurunuzu gerçekleştirin.

Bütün bu işlemlerden sonra Simit Sarayı bayilik veren firma çalışanları sizlere ulaşacak ve anlaşma yöntemlerini değerlendireceklerdir.

Simit Sarayı Bayilik Maliyetleri Ne Kadar?

Bayilik maliyetleri tercih edeceğiniz konsepte, lokasyona ve şehire göre farklılık gösterebilmektedir. Resmi olarak Simit Sarayı tarafından alınan bir franchise bedeli elbette ki bulunmakta, isim hakkı alabilmek için ödemeniz gereken bu bedel ayrıca unlu mamul üretimi için gerekli olan çeşitli alet ve edevat gereksinimini de kapsıyor. Franchise bayilik veren firmalar arasında bulunan Simit Sarayı’nın maliyetleri kabaca şu şekilde özetlenebilir;

 • Sözleşme aşamasında alınan bir Franchise giriş ücreti.
 • Ekipman ücreti.
 • Dekorasyon ücreti.
 • Kira, fatura ve benzeri bedeller.
 • Firma tarafından belirlenen çalışan sayısı, bu çalışanlara ödenecek ücret.

Bu ücretlendirmeler firma tarafından detaylı projelendirmeyle belirlenmekte ve sizden talep edilmektedir. Ücretin ilk yarısı girişte, kalan yarısıysa ekipmanlar alındıktan sonra temin edilir. Süreç boyunca firma tarafından 2 haftalık bir eğitime de tabi tutulursunuz.

Simit Sarayı Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Simit Sarayı bayilik kazançları satışlara göre ciddi oranda değişkenlik gösterebilmektedir, bu bağlamda net rakamlar vermek oldukça zordur. Kuracağınız lokasyonun sirkülasyonuna, yapacağınız satış adetlerine, müşterilerin sizi sevmesi ve tercih etmesine bağlı kriterlere göre bayilik kazançları farklı noktalara ulaşabilir.

Her işte olduğu gibi Simit Sarayı bayiliğinde de başarısızlık durumu söz konusudur. Bayilik işine girmeden önce seçeceğiniz konsepti ve pazar analizini iyi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Simit sarayı firmasının isim hakkı kullanımı süresi boyunca sizden istediği ücretler şu şekildedir;

 • Aylık kazanç üzerinden %3 pay.
 • Senelik ciro üzerinden %2 pay.

Ayrıca firmanın pazar araştırması yaparak ürün fiyatlarını kendisinin belirleyeceğini ve işletmecinin tahmini kâr oranını sunacağını da hatırlatalım. Eğer projeniz firma araştırmacıları tarafından kâr getirecek bir iş olarak görülmezse muhtemelen kabul edilmeyecektir.

Böylelikle Simit Sarayı bayilik yazımızın sonuna geldik, daha fazlası için Kayseri Evlere Ek İş Veren Firmalar adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz, hoşça kalın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap