Sineşi Nedir? Sineşi Tedavisi Mümkün mü?

Sineşi Nedir?

Sineşi Nedir?; Sineşi olarak adlandırılan ve Rahim İçi Yapışıklık olarak da bilinen hastalık hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda hastalık hakkında bilgi verdik. İyi okumalar.

Sineşi Nedir?

Sineşi, vajinal yapışıklık olarak adlandırılan ve yeni doğan kız bebeklerinde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın tedavisi ise sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Bu sebeple endişelenmenize gerek yok. Bu hastalık vajina bölgesinde bir yapışıklık oluşmasını ve bebeğin idrar yapma gibi konularda sorun yaşamasına neden olmaktadır.

Sineşi Tedavisi Mümkün mü?

Sineşi tedavisi sürecinde, kullanılan çeşitli kremler bulunmaktadır. Bu hastalığı geç fark etmiş olsanız bile tedavisi mümkündür. Yine de bu konuda biraz bilgili olmanız ve bebeğinizin böyle bir rahatsızlığa sahip olup olmadığını anlamak için, onun cinsel bölgesini dikkatlice incelemeniz iyi olacaktır. Her ne kadar tedavisi olsa da, her hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da ne kadar erken davranmak o kadar iyidir. Görüşeceğiniz uzman bir doktor sayesinde, böyle bir sorunla karşı karşıya olup olmadığınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu yüzden doğumdan sonra bebeğinizi düzenli olarak kontrole götürmeniz oldukça önemli bir şeydir. Bu konuya verdiğiniz önem bebeğinizin ileride rahat etmesini sağlayacaktır.

Hasta Ne Yapmalıdır?

Sineşi doğuştan da olabilen bir rahatsızlık olduğu gibi, doğumdan sonra da oluşabilen bir rahatsızlık durumundadır. Bu konuda görüşeceğiniz uzmanlar da size bunu söyleyecektir. Birçok uzman basit bir esnetme hareketiyle bu rahatsızlığın çözülmesini sağlayabilmektedir. Bu konuda doktorunuza güvenmeniz ve onun dediği şeyleri uygulamanız oldukça önemlidir. Kulaktan dolma bilgilerle bir hastalık konusunda kesin bir yargıya varmamak en sağlıklısıdır. İş uzmanına bırakılmalıdır. Bu hastalığın tam olarak neden olduğu bilinmese de, ailesel yatkınlığın bu konuda önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir. Bu yüzden ailenizde daha önceden bu sorunla karşı karşıya kalmış biri varsa, bebeğinizi daha dikkatli bir şekilde incelemeniz ve bu durumu fark etmeniz oldukça önemlidir. Doktorun müdahalesi bu konuda oldukça başarılı sonuçlar almanıza yetmektedir. Bunun yetmediği durumlarda ise Sineşi tedavisi için çeşitli kremler kullanılmaktadır. Bu konuda uzmanınız size gerekli bilgileri verecektir. Bu hastalığın kolaylıkla ortadan kalkabilecek bir hastalık olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Bunu bildiğiniz sürece içinizde daha az endişe olur ve bu hem sizi hem de bebeğinizi rahatlatır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap