Şok iş başvurusu nasıl yapılır 2021

Şok İş Başvurusu Sok Market Kasiyer Sartları ve Maası 2021
Şok iş başvurusu nasıl yapılıyor? ; Şok iş başvurusu için ne gerekir? Artık etrafımızda, mahallemizde her köşe başında bulunan marketlerden birisi. Genellikle insanlar Şok İş Başvurusu, Şok Market İş Başvurusu araması ile bir çok arama yapıyor. Bizde bu konuyu sizler için araştırıp Şok markette işe nasıl girilir? Maaşları Nedir? Şartları nelerdir? Bunları sizler için yayınladık.

Sayfa İçeriği

Şok Market Ne Kadar Maaş Veriyor?

Devletimizde etkinlik gösteren market zincirlerden birisi olan Şok Marketleri, ülke genelindeki 4000’den fazla şubesi ile dikkat çekmektedir. Kısa sürede ilkin Borsa İstanbul, peşinden da Londra Borsası’nda işlem gören market zinciri, daha çok büyüyeceğinin sinyallerini de böylece vermiş olmaktadır. Mevcut hali ile dahi yüksek bir istihdam elde eden marketin, gelecekte bu sayıyı daha da arttırması beklenmektedir.

Bilhassa genç işsizler için mühim bir seçenek olan Şok; kasiyer, market görevlisi ve personel müdürü benzer biçimde değişik alanlarda alımlar yapmaktadır. Kişinin görevine bağlı olarak almış olduğu maaş ve emek verme şartları farklılık gösterebilmektedir. Fakat genel olarak, ülke averajında emek verme şartlarına haiz bulunduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.

2021 Şok Market Kasiyer Şartları

Şok marketteki pozisyonlardan bir tanesi de kasiyerliktir. Kasada müşterilerden ödeme almak, kasiyerlerin genel görevidir. Fakat vazife yalnız bu şekilde de sınırı olan değildir. Şundan dolayı market içinde gereksinim duyulan her yere gitmek zorunludur. Buna bağlı olarak kasa haricinde ürün indirilmesi, ürün fiyatlandırma ve yerleştirme benzer biçimde işlemlerin yapılması da ara sıra mümkündür.

Bilinmiş olduğu benzer biçimde 2021 senesinde net asgari ücret 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlenmiştir. Dolayısıyla tam zamanlı çalışan bir işçinin alacağı net ücret minimum net 2 bin 825 lira 90 kuruş olacaktır.

Şok Market İş Başvurusu

Günlük 8,5 saat emek verme zorunluluğu olmasına rağmen kimi zaman bu süre aşılabiliyor. Burada çalışanların istekleri değil, mevcut şartlar önemlidir. Bundan dolayı da çalışanların “ben gidiyorum” deme hakları yoktur. Fazla çalışılan süre için extra bir ödeme yapılmaz fakat bu süre öteki günlere aktarılır ve çalışanlar ya işten erken ayrılır ya da daha geç işe adım atar. Benzer durum bayram ve hususi günlere bağlı olarak meydana getirilen fazla mesailerde de geçerlidir. Çalışanların burada çalışmış oldukları süreler değişik zamanlara aktarılır.

Kasiyerler haftanın 6 günü çalışırken 1 günü ise dinlence yapmaktadır. Senelik izin ise işe yeni başlayanlara verilmemektedir. Çalışanlar, markette 1 yılını doldurduktan sonrasında 14+2 gün senelik izin hakkı elde etmektedir. Bu hak, 1 yıl içinde istenilen süre kullanılabilir.

2021 Şok Market Kasiyer Maaşları

Şok market, çalışanlarının pozisyonlarına bağlı olarak değişik ücretler ödemektedir. Ödenen bu ücretler, çalışanların ne kadar süredir markette olduğu ile de ilgilidir. Yeni işe süregelen birisine asgari ücret ödenmektedir. Başlangıçta 2 bin 825 lira 90 kuruş alan kasiyerlerin maaşları zaman içinde artmakta ve 3.500 TL seviyelerine kadar gelmektedir.

Maaşın yanı sıra ara sıra alışveriş kartları verilir ve kasiyerler bunlarla, marketten istedikleri ücretleri kartın limitine bağlı olarak ücretsiz bir şekilde alabilir. Bunlar genel itibariyle bayramlarda ve ramazan aylarında verilmektedir. Bunun haricinde istisnai zamanlarda verildiği de olur.

2021 Şok Market İş Başvurusu, Kasiyer Başvuruları

Şok markette kasiyer olarak çalışmak isteyenler, başvurularını marketin web sitesinden yapabilirler. Burada yer edinen “İnsan Kaynakları” kısmı, değişik müracaat seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden “Mağaza Elemanı Olmak İstiyorum” alanını seçip, oluşturulan biçim doldurularak müracaat yapılabilir. Lüzumlu değerlendirmeler yapıldıktan sonrasında market tarafınca geri dönüş yapılacaktır.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021 veya Bekçilik Başvurusu yazılarımızı okuyabilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap