Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020

Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020

Uzman Çavuşlar ve Erbaşlar ordumuzun en kıymetli neferlerinden olan askerlerimiz . Askerliği meslek olarak edinmek isteyenlerin başvurduğu bir yoldur Uzman çavuşluk ve erbaşlarımız.Bu yazımızda sizlere Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020 ne kadar olmuş,Uzman Çavuş ve Erbaş olmak için ne yapmak gerekir.Nasıl Uzman Çavuş olunur.Nasıl Uzman Erbaş olunur bu konudan bahsedeceğiz. Umarım Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020 adlı makalemiz işinize yarar.Vatanını sevenler ve hizmet etmek isteyenler arama motorları ile Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020 ne kadar olduğunu araştırıyorlar. bizde araştırdık ve sizler için yayınladık…

 

Uzman Çavuş Maaşı

Uzman Çavuşlar ne kadar maaş alır? Uzman çavuşlar ilk işe girenler 4500 civarı maaş alırken kıdemli Uzman çavuşlar 7.000 tl ye kadar maaş alabilmektedir. Jandarma Uzman Çavuşların maaşları ise aynı şekilde 4500-7000 Tl arasında  ve emekli uzman çavuş maaşları 3000 ila 4000 Tl arasında seyretmektedir.

Uzman çavuşlar kıdemlerine göre 4.500 ile 7.000 Tl maaş alabilmektedirler.

 

Uzman Erbaş Maaşları

Uzman Erbaş maaşı ne kadar diye soracak olursanız. Uzman Erbaşlar 3000 ila 5000 Tl arasında kıdeme göre maaş almaktadır.Sözleşmeli uzman erbaş maaşları Uzman Erbaş Maaşları ile hemen hemen aynıdır. Jandarma Erbaş ların maaşları ise 3500 ile 5000 Tl arasında kıdeme göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise göreve ilk defa başlayan uzman erbaşlar ile yıllar boyunca çalışmış uzman erbaşların maaşları kıdemden dolayı farklılık göstermektedirler ve devlet memurlarıdır.

 

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Nasıl Yapılır?

Jandarma Genel komutanlığı yılın belli dönemlerinde Jandarma Uzman Erbaş alımı yapmaktadır. Bu alımları takip edebilmek için Jandarma Genel Komutanlığının sitesini takip etmeniz gerekiyor.Jandarma Uzman erbaş olma şartları aşağıdaki gibidir. Uzman erbaş olmak için başvuru formunu en yakın jandarma karakolundan yada Jandarma Genel Komutanlığından edinebilirsiniz.

 

 • En az lise yada dengi okulu mezunu olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • kamu haklarından mahrum olmamak
 • Askerlik Yapma şartı aranmamaktadır
 • Askerlik hizmetini yaparken “Askerliğe elverişli değildir” raporu olmamak
 • Askerlik hizmetini tamamlayan adayların terhisinden sonra 5 yıl içinde olmak
 • Seçme Sınavlarını başarı ile geçmek ve ardından “Komando Uzman Erbaş Olur veya Uzman Erbaş Olur ” sağlık raporunu almak gereklidir.
 • Uzman Erbaş ve Uzman Çavuş olabilmek için 18 yaşını bitirme şartı aranmaktadır.
 • KPSS Ortaöğretim önlisans yada lisans sınavına girmiş olmak

 

ilginizi çekeceğini düşündüğümüz İnfaz Koruma memuru ne kadar maaş alır  adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Uzman Çavuş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uzman Çavuş ve Uzman Erbaş olmak isteyen ve yukarıdaki şartlara uygun olan adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresine girerek başvuru yapabilmektedir. Bu adrese girdikten sonra sayfa sizi e devlet sistemine yönlendirip ardından başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Olma Şartları Nedir ?

Zaman zaman Türk silahlı kuvvetleri personel alımı yapmaktadır. Sadece Asker değil ayrıca Terzi Aşçı psikolog vb mesleklerden personel ihtiyacı olmakla birlikte bu mesleklerdeki vatandaşları istihdam edebilmektedir.

 • Türk silahlı kuvvetlerinin bir parçası bir personeli olmak için gerekli olan şartlar aşağıdaki gibidir.
 • Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olmak
 • Herhangi bir Suça yönelmemiş olmak
 • KPSS sınavına girmiş ve 50 puan üstü almış olmak.
 • En önemlisi vatanını toprağını sevmek ve ona canını bile verebilecek durumda biri olmak

 

Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşları 2020

Bir çok insan Uzman Çavuş ve Erbaş Maaşlarını merak edip google üzerinden aratıyor ve bize mesaj yolu ile ulaşıyor. Bizde elimizden geldiğince Uzman Çavuş maaşları ve Uzman erbaş maaşlarını derledik. Ayrıca makalemiz içinde Uzman çavuş ve erbaş olabilmek için ne yapmak gerekir nereye başvurulur sizlere en yalın dil ile anlattık. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap