Whatsapp Verilerimi Nasıl İndiririm?

whatsapp

Whatsapp Verilerimi Nasıl İndiririm?

Bir çok popüler mesajlaşma uygulaması arasında yer alan Whatsapp uygulamaya eklediği yeni özelliği ile kullanıcılarına veri indirme imkânı sundu. Whatsapp kullanıcıları çok kolay bir şekilde diledikleri zaman tüm verilerini indirme kolaylığını kullanabilecekler. Değişen yasal prosedürler birçok uygulama için yeni özellikler eklemeleri yönünde yasal zorunluluk getirmektedir. Bu sayede uygulama kullanıcıları güvence altına alınmaya çalışılmaktadır. Bu noktada bu gibi uygulamalardan sağlıklı bir şekilde yaralana bilmek için her uygulamanın kişisel kullanım özelliklerini öğrenmek gerekiyor.

whatsapp verilerini nasıl indiririm
whatsapp verilerini nasıl indiririm

Whatsapp’ın Böyle Bir Uygulama Özelliği Eklemesinin Nedeni

Birçok ülkede gittikçe yaygınlaşan internet kullanımı artık hayatın her alanında yer alıyor. Kişisel bilgilerden, çok özel bilgilere kadar birçok veri kullanıcı farkında olsa da olmasa da, kullanmış oldukları cihaz ve cihaza uygun programlar bu programlar ile birlikte kullanılan uygulamalar vasıtası ile gizliliğini kaybede biliyor.

Uygulamaların kullanılmış olduğu ülke bireyleri bunun farkında olmaya biliyor. Bu eksikliği yasalar ile tamamlamaya çalışıyor. Yasal olarak birçok uygulamaya sınırlama getirilebiliyor. Bu kapsamda Avrupa ülkelerin gelişen teknolojik uygulamalar karşısında ki yasal yaptırımları var olan uygulamaların kullanımının devam edebilmesi için yeni özellikler eklemeleri gerekiyor. Yasal olarak veri güvenliği sağlanmaya çalışılıyor. Whatsapp bu yasal düzenleme karşısında uygulamaya eklemiş olduğu seçenekle kişilere veri indirme imkânı tanımış oldu.

Whatsapp Veri İndirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Uygulama ekranı açılıp profil ayarları sekmesinden ana menüye girilir.

Ayarla menüsün de “hesabım” seçeneğine tıklanır.

Hesabım seçeneği ile açılan yeni menüde “verilerimi indir” seçeneği tıklanır.

Wahatsapp’ın bu özelliği beta aşamasında olup her Whatsapp uygulama versiyonu için kullanıla bilecek bir özellik değildir. Bu yüzden bu yolu takip etmek uygulamayı indirmek için yeterli olmayacaktır.

Bu yazımızın ardından dilerseniz Bölgesel Zayıflama Nedir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.Bilgi paylaştıkça güzeldir..

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.Giriş Yap