Yahoo Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Yahoo şifresi nasıl değiştirilir

Yahoo Şifresi Nasıl Değiştirilir? Herkesin bir mail hesabı mevcuttur. Mail hesabına sahip olmak telefona sahip olmak kadar zaruri bir ihtiyaç durumuna gelmiştir. Sadece mail adresini nereden alacağımızı seçmek ise bize kalmış bir durumdur. Bu günlerde birçok kullanıcı Yahoo şifresi nasıl değiştirilir sorusunu çevrelerine soruyor. Yahoo’da mail adresine sahip olmak Gmail ya da Outlook gibi popüler olmadığı için net bir cevap bulmakta zorlanıyorlar. Biz Yahoo şifresi nasıl değiştirilir sorusuna cevap bulamayan siz kullanıcılar için bu yazımızı yazdık. Yazının devamında yani aşağıda bu işlemi nasıl yapacağınızı ayrıntılarıyla anlatacağız.

Yahoo Şifresi Nasıl Değiştirilir – Yahoo Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Yahoo uzantılı mail adresleri ülkemizde çok yoğun tercih edilen mail adresleri değildir. Fakat Yahoo, ülkemizin aksine Amerika’da en çok kullanılan mail adresi uzantısıdır. Tüm dünyada büyük bir sermayesi olan Yahoo, kullanıcılarına sınırsız depolama alanı sunmaktadır.

Avrupa’da bulunan Yahoo’nun yerel bir şirketi tarafından yapılan güncelleme ile ülkedeki tüm kullanıcılarına virüs yaymıştır. Sonradan fark edilen bu durumu düzelmek için gerekli çalışmalara devam etmektedir.

Yahoo,da hesap açmak için Yahoo’nun internet sitesine giriş yapmanız gerekir. Google arama motoruna yahoo yazmanız ile karşınıza şirketin web sitesi çıkacaktır. Çıkan web sitesine tıkladığınızda karşınıza çıkan sayfa İngilizce olacağı için arama motorunuzun sayfayı Türkçe diline çevirmesini sağlamanız gerekir.

Ardından sağ üst köşede oturum aç diye bir yazı göreceksiniz. O yazıya farenizin imleci ile tıkladığınızda karşınıza farkı bir sayfa çıkacaktır. Çıkan sayfada sizden kullanıcı adı ve şifre isteyen bir kısım gözünüze çarpacak. Sizin üyeliğiniz olmadığını varsayarak aynı kısımda bulunan üye ol ya da yahoo hesabım yok yazan kısma tıklamanız gerekecektir.

Bu kısma tıkladığınızda web sitesinin size mail adresi verebilmesi için gerekli gördüğü bilgileri doldurmanızı isteyecek. Bu bilgileri doldurduktan sonra kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirlediğinizde işlem tamamlanmış olur ve mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız kadar doğal bir durum yoktur. Günümüzde banka kartları, internet bankası ya da uygulaması, Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya adresleri dahi şifre ile işlem yaptırmaktadır. Bu şifrelerin hepsini farklı girmek ya da düzenli aralıklar ile değiştirmeyi birçok uygulama zorunlu kılmaktadır. Doğal olarak sürekli değişen şifreler bazen kafa karışıklığına sebebiyet verebilir. Bazen de az kullandığımız bir platformun şifresini unutabiliriz.

Bu ve buna benzer durumlarda sizlerin o hesabın gerçek kullanıcısı olduğunuzu anlamak için platform sahipleri sizden bazı teyit bilgileri ister. Bu teyit bilgilerini üye olduğunuz esnada verdiğiniz bilgilere istinaden size yönlendirir.

Şifrenizi unuttuğunuzda sizden istenen bilgiler ilk olarak yedek mail adresi hesabınızdır. Buna kurtarma e postası da denilir. Bu e posta adresini olası bir şifre unutulması ya da güvelik ihlali sırasında yeni şifreyi belirlemek için üye olurken girersiniz. Eğer kurtarma e postasını da unuttuysanız ya da kullanmıyorsanız sizden telefonunuza gelen onay mesajı ya da onay kodunu teyit etmeniz istenir. Telefon numaranızı da yine üye olduğunuz esnada girdiğiniz numara olarak tanır. Telefonunuza gelen onay mesajını onaylamanız ya da gelen şifreyi mail adresinizin olduğu ekrana girmeniz dâhilinde yeni şifreyi belirlemeniz için size yeni bir sayfa açar.

Bu yüzden üye olduğunuz esnada girilen bilgilerin doğru olması ilerleyen süreçlerde sıkıntı yaşamamanız için oldukça önem teşkil eder.

Yahoo Hangi Ülkenin Firmasıdır?

Yahoo yukarıda da belirttiğimiz gibi uluslararası yani dünya çapında bir şirkettir. Tarih olarak 1995 yılında iki üniversite öğrencisi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Hala genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’ndedir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Yahoo Amerika’da oldukça yaygın kullanılan bir arama motoru ve mail adresi sağlayıcısıdır. Elbette sunduğu hizmetler sadece bu hizmetler ile sınırlı değildir. Sunduğu sınırsız mail depolama hizmeti sayesinde dünyada oldukça popüler olan Yahoo, yine Amerika’da oldukça yaygın kullanılan bir iş bulma uygulamasına da sahiptir. Bu uygulama Amerika’nın kariyer net uygulaması niteliğindedir.

Aynı zamanda dünyada ilk defa online radyo arama ve değerlendirme uygulamasını kurmuştur. Bu hizmet ülkemizde de faal olarak kullanılmaktadır.

Başlarda sadece arama motoru hizmeti sunan yahoo yıllar içinde birçok piyasaya el atmış ve Microsoft milyarlarca dolar teklif etmesine rağmen satın alamamıştır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap