Yapı Kredi hesap açma 2020

Yapı Kredi nasıl hesap açılır

Sayfa İçeriği

Yapı Kredi hesap açma

Tam adı Yapı ve Kredi Bankası olan Yapı Kredi, 1944 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Yapı Kredi bankasının kurucusu Kazım Taşkent’tir. Yapı Kredi, Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. Şu an Türkiye içerisinde ve yurtdışında olmak üzere toplamda 846 şubesi bulunmaktadır.Yapı Kredi Hesap açma ile ilgili tüm bilgiler aşağıda okumanızı bekliyor.

Yapı Kredi hesap açma
Yapı Kredi hesap açma nasıl yapılır

Bu şubelerinde ise toplamda 16 bin 631 çalışanı vardır. Önceden hisselerinin tamamı Çukurova Holding’e ait iken Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na olan borçlar nedeniyle Çukurova Holding Yapı Kredi bankası hisselerinin yüzde 51’ini Koç Holding’e satmıştır. 2015 yılındaki verilere göre 11 milyonu aktif olmak üzere 21,3 milyon müşterisi ve toplamda 235 milyar Türk Lirası aktif büyüklüğe sahiptir. Türkiye dışındaki hizmet bölgeleri ise şöyledir: Azerbaycan, Bahreyn, Hollanda, İsviçre, Rusya.

Yapı Kredi Hesabı Nasıl Açılır?

          Yapı Kredi bankasından hesap açtırmak, bankacılık işlemleri için Yapı Kredi internet şubesini kullanmak için Yapı Kredi hesap açma başvurusu yapıp işlemleri gerçekleştirdikten sonra Yapı Kredi banka hesabı sahibi olabilirsiniz. Yapı Kredi bankası dahil pek çok banka müşterilerine vadesiz hesap imkânı sunmaktadır. Vadesiz hesaplar üzerinden pek çok bankacılık işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Yapı Kredi banka hesabı sayesinde para yollama işlemleri, hesap içerisinde para tutma işlemleri yapılabilmektedir.

Yapı Kredi banka hesabı açmak için en yakın Yapı Kredi bankası şubesine giderek hesap açma isteğinde bulunulabilir. Hesap kimin üzerine olacaksa o kişinin bizzat başvurması gerekmektedir. Yapı Kredi hesap açma işlemi için başvuru yapacak kişi kimliğiyle birlikte gitmesi hesap açmak için yeterli olacaktır. Yalnız Yapı Kredi hesap açma işlemleri için başvuru yapacak kişinin 18 yaşının üzerinde olması gerekmektedir. 18 yaşın altında olan kişiler Yapı Kredi bankası hesabı açtıramazlar.

Yapı Kredi Hesabı İnternet Yoluyla Nasıl Açılır?

Yapı Kredi banka hesabı yalnızca Yapı Kredi şubelerine giderek değil internet üzerinden de açılabilir. Bu yol ile Yapı Kredi banka hesabı sahibi olmak isteyen kişiler Yapı Kredi internet sitesine girerek banka hesabı oluşturma işlemlerini yapabilirler. Banka hesabı işlemleri yapmak için girilecek Yapı Kredi internet sitesi ‘’ www.yapikredi.com.tr ’’ dir. Yapı kredi hesabınızı oturduğunuz yerden açabileceğiniz gibi aynı zamanda Yapı Kredi internet şubesi üzerinden, Yapı Kredi şubesinde yapacağınız tüm işlemleri rahatlıkla yapabileceksiniz.

Yapı Kredi banka hesabıyla otomatik ödeme talimatı vererek yapılacak olan fatura, borç gibi ödemelerinizin otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz. Banka hesabı konusunda bir önemli husus bulunmaktadır. Bu husus bankaların vadesiz hesap sahibi kişilerden hesap işletim ücreti adı altında belirli bir miktar ücret talep etmesidir. Yapı Kredi bankası ise hesap işletim ücreti olarak yılda 2 kere 59 Türk Lirası olmak üzere senede toplamda 118 Türk Lirası ücret almaktadır. Yapı Kredi müşterileri ise bu hesap işletim ücretinin ödenmesini engellemek için banka hesaplarından otomatik ödeme talimatı vermektedir. Bu sayede hesap işletim ücretinin ödenmesini engellenmektedir.

Bunların dışında eğer hesabınızdan hisse alım satım işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız, Yapı Kredi bankası şubelerine giderek yatırım hesabı talebinde bulunmanız gerekir. Sahip olduğunuz mevcut hesap ile hisse alım satım gibi yatırım işlemleri yapmanız mümkün değildir. Bu işlemleri yapabilmek için Yapı kredi bankası şubesine giderek kimlik bilgileriniz ve banka görevlisinin size imzalatacağı birkaç belge ile beraber yatırım hesabınıza kavuşabilirsiniz. Daha sonrasında internet üzerinden ya da mobil uygulamalar aracılığıyla hisse alım satım işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bankalar hisse alım satım işlemleri için belirli bir miktarda komisyon almaktadırlar. Bu durumu göz önünde bulundurmanız yapacağınız işlemler için yararlı olacaktır.

Ziraat bankası hesap açma adlı makalemiz de işinize yarayabilir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap