Yengeç Burcu Özellikleri

yengeç burcunun özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri neler? Bu yazımızda sizlere kısaca yengeç burcundan  bahsetmeye çalışacağız. Konumuzda yengeç burcunun özellikleri , olumlu özellikleri ve olumsuz örneklerinden bahsedeceğiz. Ve tabii ki Yengeç burcundan olan ünlüler kimler !! Umarız sizin için faydalı olacak bu konu işinize yarar.

Su grubundan olan yengeç burçları 23 Haziran ve 22 Temmuz ayları arasında doğan insanların burcudur. Gezegeni Ay’dır.

Yengeç Burcu Özellikleri şunlardır;

            Yengeç burçlarının ön plana çıkan özellikleri arasında genellikle duygusal ve kırılgan bir yapıya sahip olmasıyla bilinirler. Duygularını uçlarda yaşarlar, bu yüzden ruh hali olarak çok fazla değişkenlik gösterirler. Bunun sonucunda olaylara ani tepkiler vermeleri göze çarpar. Bu özelliklerinden dolayı güvenilmez olduğu düşüncesi akla gelir. Fakat yengeç burçları çok sadık ve koruyucu yapıya sahip oldukları için bu durum aslında yanlış bir çıkarımdır. Sevdikleri insanlara anne şefkatiyle yaklaşırlar. Kolay kolay insanlara güvenmezler.

İnce eleyip sık dokuma gibi özellikleri vardır. Tanıştıkları insanlara sezgileri sayesinde anlam yüklerler, çıkarımlar yaparlar. Kolay kandırıldıkları düşünülse de koruyucu tavırlarının kendisine karşı da olması ve insanlara çabuk güvenmemesi onları bu durumda avantajlı kılar. Sezgileriyle birlikte şüpheci yapıda olmaları, olaylara sonuç odaklı bakmalarına neden olur. Her ne kadar sağduyulu ve sezgileriyle hareket eden burç olsa da olayların her ihtimalini gözden geçirerek hareket eder. Bu özellikleri hayatın akışına kendilerini kaptırmamalarına neden olur.

İnsancıl ve anaç olmaları nedeniyle toplumsal olaylara sağduyulu olurlar. Fakat müdahale etme konusunda girişken bir yapıya sahip değillerdir. Yardım beklenen yerde kimse müdahale etmezse son anda kendisini sorunun içine atar ve çözer. Empati yeteneği oldukça kuvvetlidir. Bu yüzden insanlarla duygusal anlamda güçlü bir bağ kurar.

Yengeç Burçlarının Olumlu Özellikleri

Yengeç Burcu özellikleri nden belki en güzeli ve olumlusu  gülmeyi çok severler. Bu yüzden çevresindeki insanlara karşı sempatik bir tavır sergiler. Bu özelliği onu çekici kılan özelliklerdendir. Korumacı bir yapıya sahiptirler ve aileye, arkadaşlarına çok düşkün olurlar. Ruhsal olarak kendileriyle barışıktırlar. Evini çok sever. Arkadaş çevresi tarafından sevilse de evde vakit geçirmeyi daha çok sever. İnsanları evinde misafir etmekten mutluluk duyar. Her ne kadar duygusal yapıda olsalar da toplum içinde duygularını kolay kolay ifade edemezler. Bu özellik aslında olumsuz bir yapıda olsa da yengeç burcunu gizemli ve çekici yapan özellik olabilir.

Diğer insanların deneyimlerinden faydalanmaya, onlardan kendisine ders çıkarmaya meyillidirler. Tutumlu insanlardır. Paranın amaç değil, araç olduğunu bilirler. Fakat kendilerini ekonomik anlamda güvende hissetmeleri onların ailesini ve sevdiklerini güven çemberi içinde tutmalarına olanak sağlar. İş hayatında bu durum onun kolay vazgeçmemesine ve işinde yükselmesine az da olsa katkı sağlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Aşk hayatında sadık ve koruyucu, evcimen bir yaklaşım gösterirler.

Yengeç Burçlarının Olumsuz Özellikleri

Olumlu veya olumsuz ani tepkiler verebilir. Duygusal anlamda inişli çıkışlı bir ruh halindedirler. Bu da onları kırılgan yaptığı gibi sinirlendikleri zaman istenmeyen sözler söyleyip kırıcı olmalarına sebep olur. İçe kapanıktır. Duygularını dile getirmekten hoşlanmadıkları için bu ruh haline büründüklerinde çevresinden kendilerini soyutlama içgüdüsüyle hareket eder. Bu burç depresyona oldukça meyillidir. Kendilerine acımayı severler.

Özel ve mesleki yaşamda endişeleri ve kaygıları yüksektir. Her ne kadar insanlara güvenmese de sevdikleri ve güvendikleri insanlar tarafından kolay manipüle edilebilirler. Karar vermekte oldukça zorlanırlar. Geçmiş odaklı olmaları, karşılarına çıkan fırsatları tecrübeleriyle değerlendirip bazen yeni başlangıçlar yapmasını engelleyebilir. Öte yandan geçmiş odaklı olmaları onları intikamcı yapabilir. Kolay kolay affetmezler.

Yengeç Burcu özellikleri taşıyan ünlüler

Deniz Seki 

deniz-seki-yengec burcu ünlüler

Ata Demirer

İsmail YK

Sezen Aksu

sezen aksu yengeç burcu ünlüler

Türkan Şoray

türkan şoray yengeç burcu

 

Konumuzda sizlere yengeç burcunun özellikleri nden bahsetmeye çalıştık. Bir diğer burçlarla ilgili olan yazımız İkizler burcu ünlüleri kimlerdir yazımızı okumanızda fayda olduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz horoscope.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler:
E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Giriş Yap

close