Zayıflamak İçin Evde Hangi Egzersizler Yapılmalı

zayıflamak için

Zayıflamak için neler yapmıyoruz ki ! diyetler diyetisyenler yürüyüşler egzersizler. Bu yazımıda evde hangi egzersizleri yapabiliriz ve zayıflayabiliriz. Sizlere bir kaç ipucu verdik. Umarız faydasını görürsünüz.
 

Zayıflamak İçin Evde Hangi Egzersizler Yapılmalı

Günümüze kadar gelen zayıflama problemleri hemen hemen heryerde karşımıza çıkmakta, yeme içmenin yanında yaptığımız egzersizler büyük önem taşımaktadır. Yediğimiz içtiğimiz ürünün sağlık ve kalori bakımından her şeyine bakılmalı ve öyle tüketilmelidir. yaptığımız egzersizleri doğru biçimde saatinde uygun kıyafetlerle yapılması gereklidir. Aksi taktirde dikkat edilmediği sürece yaptığımız egzersizler yeme içme diyetlerinin çok bir faydasını göremezsiniz. Uyku düzeni ve su içme oranı oldukça büyük öneme sahiptir. zayıflama devamlılık ve motive büyük rol oynamaktadır.

Evde yapılması gereken egzersizler

Squat: Sıkı bir kalçaya sahip olmak için yapılan harekettir .bacaklarınızı omuz hizasına eşitleyin, sırtınızı dik tutun kalçanızı hafif dışarıya verip çömelme işlemidir.

Köprü hareketi: kalça, bacak ve karın kaslarını çalıştıran harekettir. Matınızın üstüne dik bir şekilde uzanın dizlerinizi açın ve omuz hizasında açmalısınız, elleriniz matın üstüne düz şekilde uzatın ardından kalçanızı yukarı doğru kaldırıp 2,3 saniye beklemelisiniz.

Duvarda şınav : Yüz üstü uzatınız eliniziş ellerinizi omuz hizasında açınız ellerinizden destek alınız gövdenizi yukarıya doğru kaldırınız. Şınav, kilo vermek için oldukça yararlı bir egzersizdir.

Plank : popüler bir egzersiz olup bir o kadarda faydalı egzersizlerdendir. omuzlarınızın hizanlanmasına yardımcı olmaktadır. Matınızın üstüne şınav şeklini alınız dirseklerinizin matın üzerinde olsun vücudunuzu düz bir konuma getirin 15, 20 saniye bekleyin nefes ritminizi kontrol ederek devam etmelisiniz.

Bisiklet egzersizi: Zayıflamak için oldukça önemli hareketlerden biridir. Makatınızın üstüne uzanmalısınız ve dizlerinizi 90 derece açıyla bükünüz. Ayaklarınızı havaya kaldırın ve pedal çeviriyormuş gibi hareket ettirin.

İp atlama: Evde kolayca rahatça sıkılmadan yapabileceğiniz egzersizlerden biridir.Zayıflamak için yapılan egzersizlerde neye dikkat etmeli

En önemli faktör beslenmedir protein, karbonhidrat ve yağ oranını dengeleyerek beslenilirse ve yapılan egzersizlerde desteklerse bir o kadar sağlıklı zayıflamanız için güzel sonuçlar elde edersiniz. eğer ki su tüketimi az olursa bu kilo vermenizi yavaşlatacak ve vücudunuzun su kaybına sebep olacaktır.

Zayıflamak için yaptığınız her şeyin büyük bir rolü vardır hayatınızda bu yüzden dikkat edilmesi oldukça önemlidir, sağlıksız ve yanlış egzersizlerden uzak durmalıyız.

Zayıflamak için evde hangi egzersizlerin yapılacağını öğrendiyseniz eğer bu egzersizleri ne zaman başlayacağınızı Zayıflamak İçin Spor Ne Zaman Yapılır? başlıklı içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Sağlığınıza dair merak ettiğiniz şeyleri öğrenmek için saglik.gov.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili YazılarGiriş Yap